Vše začalo na hřbitově

Toto tiché místo, jeden spadlý opuštěný německý náhrobek a jedno bláznivé, ale pevné rozhodnutí přineslo nápad na vznik dnešního spolku. Jednou si ten příběh třeba nechte vyprávět. Důležité je, že od pouhého nápadu spolek tak trošku povyrostl. Už to dávno není jen o hřbitově a pár historických náhrobních kamenech! Spolek byl oficiálně založen v březnu 2021 a jeho cílem je přispět svou činností k ochraně kulturního i přírodního dědictví, k ochraně přírody ale také se chce věnovat péči o dobré mezilidské vztahy, péči o sounáležitost občanů s místní historií a okolní přírodou Labské Stráně. Jsme hrdí na to, že se spolek stává prostorem, kde se můžeme scházet a aktivně se podílet na změně věcí kolem nás. Dává nám sílu jednat s úřady a být součástí dění na Labské. Spolek pro Labskou Stráň jde od lidí, ze spodu a bez jakékoliv politické ideologie. Založili ho tři obyčejní lidé s vlastně úplně obyčejným přáním. Rádi bychom, aby Spolek pro Labskou Stráň byl místem, kde má každý radost ze svého konání.

Vize spolku

Chtěli bychom oslovit co nejširší počet lidí, seznámit všechny s činností a idejemi spolku, dát prostor všem, kdo o to stojí, být součástí plánování a realizace projektů na Labské a pomáhat, kde nám síly a čas budou stačit. Chtěli bychom ovlivňovat své okolí ku prospěchu všech. Plánovat a organizovat akce, brigády, aktivovat lidi, sdílet nápady a zajímat se o to, jak to chtějí občané Labské Stráně. A hlavně mít radost ze své práce.

Chcete od nás dostávat náš občasník až do Vaší emailové schránky?